Vanilkové latte? S JURA J8 žádný problém…

Na prodejně ho sice ještě nemáme, ale už teď bychom se s vámi rádi podělili o pár poznatků k novince mezi kávovaryJURA J8. Vidět jsme ho mohli v průběhu minulého týdne, kdy u nás proběhlo jeho představení, a samozřejmě i ochutnávka kávových specialit s ochucenou mléčnou pěnou, což je jeden z největších benefitů tohoto modelu.

Jedná se o kávovar, který nadchne především milovníky sladkých mléčných specialit jako je vanilkové latte, oříškové cappuccino nebo karamelový flat white. Uspokojíte však i zvědavost svých ratolestí s čokoládovou příchutí mléčné pěny

Skrývá v sobě ale také celou řadu technologií a funkcí, které nadchnou fajnšmekry dobré kávy – ty, kteří si rádi pohrají s nastavením mlýnku u každého nápoje, chtějí si přesně nastavit množství a teplotu kávy a dalších vychytávek.

Za zmínku stojí 31 předem naprogramovatelných nápojů a systém One-Touch – po výběru oblíbeného nápoje stačí jedno kliknutí na dotykové obrazovce, výsledkem bude dokonalý šálek. Vybírat můžete od klasického espressa, přes lungo až po moderní latte macchiato nebo flat white. Teplota, intenzita, velikost – parametry můžete snadno upravovat, nápoje si přejmenovávat, a dokonce regulovat aroma kávy v závislosti na zvoleném nápoji snadným nastavením konzistence pomletí kávových zrn. Za tím stojí mlýnek P.A.G.2+, který disponuje i zpětným chodem po přípravě kávy. Prostor mlýnku tak zůstává po každé přípravě čistý a připravený k dalšímu použití.

JURA J8

JURA J8

Kávovar disponuje samostatnou výpustí na kávu a druhou na mléčné speciality. Oproti nižší řadě JURA E je tento model vybaven senzorem Coffee Eye, který detekuje umístění šálku a předem vám vybere nápoje, které si můžete pod kávovou tryskou připravit. Možná si myslíte, že to není potřeba, ale téměř každému se u nás v kanceláři stalo, že si chtěl na kávovaru JURA E8 připravit cappuccino a zapomněl šálek umístit pod správnou trysku – v tu chvíli skončilo napěněné mléko i káva v odkapové misce a vás čekalo uklízení. Takže za nás se rozhodně jedná o PLUS.

Nespornou výhodou je také čištění mléčného systému jedním dotykem, kterou známe již od JURA E8 nebo JURA Z10. Žádné dolévání vody do nádobky na čištění – stačí připojit hadičku k nádobce a spustit čistící program, který trvá přibližně 2 minuty a jeho průběhem vás krok po kroku provádí informace na barevném displeji.

A ještě něco pro vyznavače moderních technologií – kávovar je vybaven ovládáním přes chytré hodinky/telefon/tablet pomocí WiFi Connect (již součástí kávovaru). Sice jsme nezkoušeli, ale dokážeme si představit, že se to může hodit při větší rodinné oslavě, kdy si každý bude přát připravit jinou kávu. Jediný dotyk znamená, že nemusíte chodit stále tam a zpět a ptát se, kdo si, co dá. Impulsní extrakční proces (P.E.P.®) pro dokonalé propaření kávy i použití filtrů CLARIS Smart bez nutnosti odvápňování kávovaru je již naprostou samozřejmostí.

A teď už zpátky ke kávovým specialitám s ochucenou mléčnou pěnou. Kávovar je vybaven nástavcem na sirup, do kterého si snadno nalijete svůj oblíbený a vytvoříte si tak nepřeberné množství různých variant kávových specialit. Na displeji jsou tyto nápoje také předdefinované a označené symbolem „S“ jako Sweet Foam a rozhodně se nemusíte bát, že by mléčná pěna s použitím sirupu nedosahovala takových kvalit jako bez něj. Je jemná a nadýchaná jako z kavárny.

My měli možnost v rámci předváděcí akce vyzkoušet kokosové latte, které nás lehce přeneslo do letních měsíců a vzpomínek na dovolenou a také perníkové cappuccino. To v nás naopak navodilo předvánoční pohodovou atmosféru. Ale možností existuje celá řada, a tak nezbývá než vyzkoušet tu, která bude pro vás ta pravá.

JURA J8 při doporučené MOC 44.990 Kč nabízí to nejlepší v této cenové hladině. S vědomím výše zmíněných informací můžeme říct, že tento kávovar splňuje všechna naše očekávání. K dispozici je ve 3 barevných provedeních – JURA J8 Piano Black, JURA J8 Piano White a JURA J8 Midnight Silver.

 

TIP NA ZÁVĚR: Nezbytným doplňkem tohoto kávovaru se stane JURA Cool Control, který udržuje mléko při teplotě 4 °C – ta je pro přípravu mléčných specialit naprosto ideální.

JURA J8