Vodní filtry JURA CLARIS Smart a Pro Smart

Inteligentní vodní systém (I.W.S.®) automaticky rozpozná filtr

Vodní filtry JURA CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart přinášejí převrat v oblasti filtrace vody. Pomocí moderní technologie RFID (Radio-freqency Identification = identifikace založená na rádiové frekvenci) je zajištěna plná komunikace mezi plně automatickým kávovarem a filtrem. Kávovar samotný zaznamenává, zda a jak často je filtr používán a automaticky spouští odpovídající režim. Pokud dochází k vyčerpání dané kapacity, přístroj na blížící se výměnu filtru sám upozorní.

 

Vhodný pro vodu z každého vodovodu

Dobrou kávu netvoří jen kvalitní kávovar a dobrá kávová směs, ale také voda, která musí být v perfektní kvalitě. Voda však obsahuje také chlór, stopy těžkých kovů a dalších nežádoucích látek, které dokáží ovlivnit výslednou chuť kávy. Filtry JURA CLARIS zachytí ve vodě nežádoucí látky, zatímco důležité minerály a fluoridy v ní ponechá. Filtry jsou umístěny přímo ve vodní nádržce a pokaždé filtrují pouze požadovanou porci vody. V nádržce tedy nikdy nezůstává stát předběžně filtrovaná voda!!!

Filtry vyžadují výměnu za nový podle skutečného opotřebení!!!

Zatímco jiné filtry požadují výměnu vždy po průtoku určitého množství vody (např. po filtraci 50 litrů) nebo po uplynutí fixně daného období (např. po 2 měsících užívání), nové vodní filtry CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart měníte vždy podle skutečného opotřebení.

Filtry CLARIS Smart pro nižší série kávovarů nebo CLARIS Pro Smart u vyšších řad jsou použitelné u všech kávovarů JURA, u kterých se používá filtr JURA CLARIS Blue. Filtr v tom případě pracuje na stejném principu, ale nedokáže využít výhod měřícího čipu. Inteligentní měřič je aktivní pouze u plně automatických modelů s inteligentním vodním systémem (I.W.S.®).

 

Díky filtrům není třeba odvápňovat

Při ohřívání vody dochází k usazování vodního kamene, což zpomaluje proces ohřevu, zvyšuje náklady na energii a z dlouhodobého hlediska může způsobit až poruchu samotného kávovaru. Vodní kámen zároveň nepříznivě ovlivňuje i kvalitu samotné kávy. Větší množství uhličitanu vápenatého dodává nápoji nepříjemnou „pachuť“ a ubírá na síle aroma kávy. Filtry CLARIS tak poskytují optimální ochranu proti usazování vodního kamene. Pokud tedy používáte do Vašeho kávovaru filtry CLARIS, nemusíte kávovar odvápňovat.  

 

JURA získala certifikát TÜV

Nezávislá mezinárodní zkušební organizace TÜV Rheinland udělila společnosti JURA certifikát za mikrobiologicky nezávadné plně automatické přístroje. Tímto certifikátem zkušební organizace stvrdila, že originální přípravky pro péči o kávovar garantují požadovanou hygienu a čistotu každého plně automatického kávovaru JURA.

 

Používání filtru nebylo nikdy jednodušší a spolehlivější!!!

Filtry JURA CLARIS Smart a JURA CLARIS Pro Smart jsou použitelné i u všech kávovarů JURA, u kterých se používá filtr CLARIS Blue – inteligentní měřič je však aktivní pouze u plně automatických modelů s inteligentním vodním systémem (I.W.S.®):

  • CLARIS Smart

D6 / S8 Silver / S8 Chrome / Z6 / Z6 ALUMINIUM / J6 Piano White / J6 Brilliant Silver / E6 / E60 / E8 / E80

  • CLARIS Pro Smart

WE6 / WE8 / X6 / X8 / GIGA X3 / GIGA X3c / GIGA X8 / GIGA X8c

Pokud si nejste jisti, jaký filtr použít, obraťte se na naše kontaktyRádi Vám poradíme!