Porovnání kávovarů JURA ENA 4 a JURA E4

V současné době JURA nabízí hned 2 domácí kávovary, které jsou určeny pro přípravu pouze černé kávy. Jedná se o model JURA ENA 4 a novinku letošního roku JURA E4.

Oba tyto modely zcela postrádají funkci napěňování mléka a jsou tedy určeny pro lidi, kteří milují pouze černou kávu. Pojďme se společně podívat na porovnání těchto modelů …

JURA ENA 4             JURA E4

Hlavní rozdíl je nejen v designu, který je patrný hned na první pohled, ale také ve vnitřním vybavení. Zatímco model JURA ENA 4 je díky menší spařovací jednotce, menšímu objemu nádobky na vodu i na zásobník zbytků vhodnější pro domácí použití, kde se káva nepřipravuje tak často, kávovar JURA E4 může být dobře použit i pro častější přípravu kávy doma nebo v menších kancelářích. Kávovar je navíc vybaven nejnovějším typem mlýnku, který zaručí nejen šetrné pomletí kávových zrn, ale také více Aroma. Dalším rozdílem je možnost přípravy horké vody pomocí otočného ovladače, kterou model ENA 4 postrádá. Tuto funkci využijete například pro rychlou přípravu čaje nebo prodloužených kávových nápojů typu Caffé barista nebo Lungo barista.  

Společným znakem těchto kávovarů je jednoduchá příprava nápojů, snadná péče i dokonalá chuť připravených kávových specialit. Oba modely v sobě skrývají systém P.E.P.® pro dokonalé propaření kávy nebo filtraci vody za pomoci filtrů CLARIS Smart a inteligentního vodního systému (I.W.S.®). Ty zaručují dokonalou filtraci přesné dávky vody a výměnu až podle skutečného užívání. Zároveň vám díky použití filtrů odpadá nutnost pravidelného odvápňování kávovaru.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli model, věříme, že si chuť výborné čerstvě namleté kávy budete vychutnávat celou řadu let.

 

 

JURA ENA 4

JURA E4

Počet nápojů

4

5

 

espresso / káva / caffe doppio / espresso doppio

espresso / 2x espresso / káva / 2 x káva / horká voda

Variabilní spárovací jednotka

6 – 10 g

5 – 16 g

Mlýnek

Aroma G3

Profesionální Aroma mlýnek

Objem nádržky na vodu

1,1 l

1,9 l

Objem zásobníku na zrnkovou kávu        

125 g

280 g

Zásobník zbytků

10

16

Rozměry (š x v x h)

27,1 × 32,3 × 44,5 cm

28 × 34,6 × 44,4 cm