Osvěžující citrónový Cold Brew

Cold Brew Tonic se již natrvalo usadil v nabídkách mnoha kaváren. Tento trendy letní kávový nápoj si získal řadu příznivců i různých modifikací.

Jednou z nich je i odlehčenější citrónový Cold Brew s minerální vodou, který můžeme jen doporučit. Jeho příprava je snadná a vy tak jednoduše získáte osvěžující nápoj pro horké letní dny.

A s kávovarem JURA Z10 bude příprava úplnou hračkou. Jedná se totiž o kávovar, který má studené Cold Brew nápoje přímo ve svém nápojovém menu. Během procesu extrakce za studena je studená voda u tohoto kávovaru pomalu protlačována čerstvě namletou kávou, a to pod vysokým tlakem. Výsledkem je pak osvěžující, energizující nápoj s vyváženou vůní i chutí.JURA Cold Brew

 

Citrónový Cold Brew

na přípravu jedné sklenice potřebujeme:

  • drcený led / kostky ledu
  • 2 lžíce citronového sirupu
  • minerální vodu sycenou oxidem uhličitým
  • plátek citrónu
  • 40 ml Cold Brew espressa

Do vysoké sklenice nejprve vložíme led, ke kterému přidáme citrónový sirup a do 2/3 dolijeme minerální vodou. Sklenici umístíme pod kávovou výpust kávovaru JURA Z10 a připravíme si Cold Brew epsresso. Na závěr dozdobíme okraj sklenice plátkem citrónu a můžeme podávat.

Pokud kávovar JURA Z10 nevlastníte, stačí si Cold Brew espresso připravit do vedlejšího šálku a následně ho opatrně do sklenice přelít.

A jeden malý TIP na závěr: Tento nápoj si můžete připravit také ve slazené verzi.