JURA Z10 – HOT & COLD specialista

Dokáže plně automatický kávovar připravit studenou kávu typu Cold Brew? Odteď již ano! Představujeme vám světovou novinku – kávovar JURA Z10, který splní i vaše nejtajnější přání…

A to nejen proto, že dokáže skvělé studené nápoje, ale zároveň disponuje novým elektronicky řízeným mlýnkem P.R.G., možností individuálních nastavení podle osobních preferencí i přípravou vynikajícího tradičního espressa, cappuccina nebo lungo barista.

Kávovar JURA Z10 se se všemi vymoženostmi stává úctyhodným nástupcem tolik oblíbeného kávovaru JURA Z6, který již sám o sobě byl v porovnání s ostatními kávovary napřed. Ať už mluvíme o vybavení, funkčnosti, kávových specialitách, umělé inteligenci nebo o systémech čištění. JURA Z10 je díky procesu extrakce za studena ještě o kus dál. Poprvé tak můžete vyzkoušet Cold Brew espresso nebo Cold Brew latte macchiato i Cold Brew cappuccino. Tím se otevírají zcela nové kávové obzory.

JURA Z10

Zatímco příprava tradičního Cold Brew je časově poměrně náročná – trvá až 24 hodin, během kterých se káva pomalu extrahuje ve studené vodě, příprava Cold Brew espressa s kávovarem JURA Z10 zabere jen něco kolem 2 minut a ve výsledné chuti může s originálem konkurovat. Při přípravě mléčných Cold Brew specialit nedochází k aktivnímu nachlazení mléka, stačí použít studené mléko z lednice, které si připravíte do šálku s vloženými kostkami ledu.  

Vše záleží na vašich preferencích – ať už teplá nebo studená, výsledná káva vás překvapí.

JURA Z10

Výhodou kávovaru je možnost ovládání přes chytrý telefon nebo tablet přes WiFi Connect. Veškeré individuální nastavování se tak stává zábavou. Velikost kávy, množství pěny, teplota kávy nebo mléka, nastavení stupně mletí i tvrdosti vody nebo nastavení automatického režimu úspory energie – nic není problém. Z každého druhu kávy tak dokážete získat to nejlepší, co nabízí.

Za zmínku stojí i celkový design kávovaru, který je dotažen přímo k dokonalosti. U modelů Signature Line, kam JURA Z10 Aluminium patří, používá společnost JURA pro přední a horní části masivní tři milimetry silné hliníkové díly. Pozornosti však neujde ani nádoba na vodu s modrým podsvícením.