JURA X6 - specialista na přípravu černé kávy a vody na čaj

Hledáte profesionálního specialistu na přípravu černé kávy a vody na čaj? Vaše přání splní JURA X6, který se stane nepostradatelným pomocníkem ve větších kancelářích, firmách i penzionech.

Jeho hlavní výhodou je jasné a jednoduché ovládání, které oceníte především v případě, že jej budou obsluhovat sami hosté. TFT displej je opatřen velkými přehlednými tlačítky, které celé ovládání ještě usnadňují. Aby se zamezilo nechtěnému přeprogramování lze tlačítka pro přípravu i údržbu na přání uzamknout. Uzamknout však lze i příprava určitých nápojů a zároveň i nádržka na vodu a zásobník na zrnkovou kávu. Vše tak budete mít osobně pod kontrolou, případně pod kontrolou delegovaného personálu a Vy můžete jen přehledně sledovat chod kávovaru od stolu. To zabezpečí aplikace JURA Connect App / JURA Coffee App Profesional, která Vám nejen dovolí sledovat statistiky, ale také zjednoduší jeho nastavení a údržbu. Stačí si stáhnout výše zmíněnou aplikaci do Vašeho chytrého mobilního telefonu nebo tabletu.

Kávovar JURA X6 dokáže připravit až 12 individuálních nápojů, a to včetně espressa a ristretta. Současně dokáže připravit konvici kávy stiskem jednoho tlačítka. Postačí předem navolit a poté kdykoli přijdete a konvici s kávou připravíte stisknutím jednoho tlačítka. Zvládá také horkou vodu pro přípravu čaje, a to včetně toho zeleného (teplota horké vody je programovatelná).

JURA je světově známou značkou kávovarů, která se vyznačuje precizním zpracováním, kvalitou a vývojem nových technologií. Nejinak tomu je u modelu JURA X6, který je vybaven hned několika důležitými technologiemi. Teprve sloučením kvalitního kávového zrna a všech těchto technologií docílíte té nejlepší možné kávy.

U zrodu stojí správné pomletí. Za tím je podepsaný precizní AromaG3 mlýnek. Ten je dílem moderní techniky, kdy jsou řezné hrany přesně napočítány a do detailu je navržen také jejich tvar a úhel skosení. To vše přispívá k zajištění maximálního efektu pomletí a zachování co nejvíce aroma. Zároveň se díky použitému materiálu – keramice, vyznačuje svým malým opotřebením, vysokou odolností a dlouhou životností.

Technologie Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©) má na starosti předspaření namletých kávových zrn a díky její variabilní velikost (5–16 g pomleté kávy) si dokážete připravit i 2 šálky plnohodnotných kávových specialit najednou. Tím ušetříte spoustu času při přípravě.

Následně dochází k protékání horké vody. Za tím stojí další z JURA technologií – tzv. Pulse Extraction Process (P.E.P.®), který zaručí protékání horké vody v tom správném načasování a podle Vámi předem zvoleného množství. Nic tak není ponecháno náhodě.

Dobrou kávu samozřejmě dělá i voda. O její filtraci a odstranění všech nežádoucích látek, které dokáží ovlivnit výslednou chuť kávy, se v tomto případě stará vodní filtr CLARIS Pro Smart a moderní technologie RFID. Díky tomu dochází pokaždé k filtraci pouze požadované porce vody a filtr se mění vždy podle svého skutečného opotřebení

Rozšířit můžete dodatečně kávovar i o zásobník na zrnkovou kávu. Z 500 g velkého zásobníku se tak jednoduše stane zásobník s dvojnásobnou velikostí (1 kg).

V případě, že preferujete starost o kávovar opravdu minimální, doporučujeme rozšíření také o praktickou sadu pro vyhození kávové sedliny a odtok zbytkové vody. Ušetří Vám to čas a starost s vyprazdňováním odkapávací misky i nádobky se zbytky kávy. Díky dodatečné konstrukci nádoby je kávová sedlina či zbývající voda vedena spodní deskou, kde se nashromáždí a stačí ji vyprázdnit jen jednou denně. K tomu potřebná vrtání stolní či kuchyňské desky nejsou součástí rozsahu služeb.

U přípravy dokonalé kávy nejde o náhody – jedná se o proces správně načasovaných a precizních úkonů. O tom Vás přesvědčí novinka na trhu – JURA X6.