JURA GIGA 10 - plně vybavená domácí kavárna

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě a mnoho lidí si nedokáže představit ani jeden jediný den bez tohoto lahodného šálku. Pokud patříte mezi opravdové kávové nadšence, kteří si rádi dopřejí skvělou kávu v pohodlí domova, tak zbystřete. JURA přichází s novým kávovarem JURA GIGA 10, který je opravdu GIGAntický, a tím nemyslíme pouze jeho velikost. Nabízí širokou škálu funkcí a výhod, které z něj dělají ideálního partnera pro každodenní přípravu kávy.

JURA GIGA 10

 

JURA je známá tím, že klade důraz nejen na vysokou úroveň kvality výsledné kávové speciality, ale také na design – jejich kávovary jsou elegantní a atraktivní. JURA GIGA 10 není výjimkou. Na první pohled vás upoutá panoramatický dotykový displej (Panorama Coffee panel), díky kterému získáváte naprosto intuitivní uživatelské rozhraní. Veškeré nastavení a úpravy jsou díky němu snadné a přehledné.

JURA GIGA 10

 

Mezi funkcemi, které stojí za kávou s bohatou aroma a chutí, je třeba zmínit impulsní extrakční proces P.E.P (Pulse Extraction Process) a 3D proces spaření. V kombinaci s fluidními systémy pak získáte i lahodné baristické speciality s větším množstvím vody. Další funkcí, kterou oceníte především v průběhu letních horkých měsíců, je proces extrakce za studena – COLD EXTRACTION PROCESS, díky kterému si připravíte STUDENÉ varianty kávových specialit, a to včetně těch mléčných. Cold Brew nebo ledová káva už není žádný problém.

JURA GIGA 10 je vybavena dvěma oddělenými zásobníky na kávová zrna a dvěma oddělenými mlýnky. Naprosté PLUS pro všechny kávové nadšence. Umožní vám to vybrat si ideální druh kávy nebo optimální směs pro každý šálek. Bonusem navíc je možnost přípravy mleté kávy. Ptáte se proč? Třeba pro večerní bezkofeinovou kávu...

JURA GIGA 10

 

Pokud mluvíme o kávovaru, k jehož výbavě patří 2 dva mlýnky, 2 samostatná výkonná čerpadla, 2 systémy ohřevu i 2 fluidní systémy, dalo by se čekat, že i objem vodní nádržky bude dvojnásobný. Kapacita nádoby je veliká – 2,6 l, ale rozdíl mezi kapacitou u JURA GIGA 10 a menších kávovarů, není až tak veliký. Taková JURA E8 má objem 1,9 l. Překvapilo vás to? Nás ani ne – za vším hledej čerstvou vodu, která výslednou chuť kávy ovlivňuje nemalou měrou. Přispávat k tomu bude i použití již tak známého filtru JURA CLARIS SMART, který plně absorbuje škodlivé látky a zároveň pomáhá odstraňovat vodní kámen. V kombinaci se systémem I.W.S. (Intelligent Water System) bude přefiltrována přesná dávka vody potřebná na přípravu zvoleného nápoje a výměnu filtru podle skutečného užívání.  

Nápojové menu je ohromující – 35 specialit od espressa, přes capuccino, Cold Brew Flat White až po horkou vodu na zelený čaj nebo samostatnou jemnou mléčnou pěnu, kterou jsou kávovary JURA proslulé. U tohoto modelu můžete individuálně programovat nejen množství mléka/mléčné pěny, ale také jejich teplotu. Stejně tak si můžete nastavit intenzitu kávy, množství i teplotu vody pro spaření. Jedná se o další způsob, jak přizpůsobit oblíbené nápoje svým osobním preferencím.

JURA GIGA 10 nápoje

 

Samozřejmostí pak je možnost připojení k aplikaci JURA J.O.E.® - příprava kávy i veškerá nastavování budou na vašem chytrém zařízení ještě snadnější. Aplikace je volně dostupná na Google Play i na App Store. Připojení je zajištěno pomocí WiFi, které je mnohem stabilnější než Bluetooth, se kterým občas bývaly lehké problémy.

Stejně snadná jako příprava nápojů, je i péče o kávovar – veškerým čištěním, výměnou filtru nebo i odvápněním vás kávovar provede krok po kroku. Není nic snadnějšího než poslouchat jeho pokyny.

A co tedy říct na závěr? JURA GIGA 10 je plně vybavenou kavárnou, kterou můžete mít doma! Je to kvalitní a všestranný kávovar s mnoha nabízenými funkcemi a kávou nejen srovnatelnou, ale snad i lepší než z vaší oblíbené kavárny.