JURA ENA 8 Massive Aluminium – cesta k dokonalosti

Jen tradiční řemeslo kombinované s těmi nejmodernějšími výrobními technologiemi dokáže vyrobit součástky té nejvyšší kvality a přesnosti. Výsledkem je první automatický kávovar s pevným hliníkovým tělem o síle 3 mm – JURA ENA 8 Massive Aluminium – cesta k dokonalosti.

Jedná se o nepřekonatelný jednošálkový kávovar – malý, ohromující a jednoduchý od švýcarského výrobce JURA, který je naprostou nutností pro všechny milovníky a kávoznalce.

JURA ENA 8     JURA ENA 8

Na zadání, kterým bylo vytvořit první automatický kávovar s pláštěm z masivního hliníku na světě, pracoval tým inženýrů a výrobních specialistů. Požadována byla absolutní přesnost, rozměry mezer s minimálními tolerancemi a kvalitní povrchová úprava.

JURA ENA 8

V prvním kroku získává povrch surových hliníkových desek broušením a kartáčováním svůj charakteristický vzhled a strukturu příjemnou na dotek.

JURA ENA 8

Moderní CNC stroj poté vyfrézuje z hliníkové desky požadované tvary a designové prvky, a to vždy s maximální přesností.

JURA ENA 8

Pomocí svařovacího zařízení pro přivařování svorníků se následně na zadní stranu umístí závitové kolíky pro účely pozdější montáže. Výzva spočívá v tom, že na čelní straně nesmí být patrné žádné otisky.

JURA ENA 8

Velmi pečlivě, aby nedošlo k zanechání otisků nástroje, vzniká zaoblení, které spojuje boční panel se zadním.

JURA ENA 8

Závěrečný elektrolytický proces eloxování chrání a zušlechťuje povrch.

Po přísné závěrečné kontrole jsou jednotlivé díly připravené k sestavení a k vytvoření z kávovaru JURA ENA 8 Massive Aluminium celosvětově první plně automatický kávovar s pláštěm z masivního hliníku.