JURA - nejlepší společník pro Vaši kancelář

Sháníte vhodný kávovar do Vaší kanceláře? Vybrat ten správný rozhodně není úplně jednoduché, a proto jsme pro Vás připravili malé shrnutí toho, na co byste se měli při výběru zaměřit a jaký model bychom Vám doporučili.

Jaká jsou tedy ta hlavní kritéria pro výběr?

1/ Kolik káv denně budete zhruba na kávovaru připravovat?

Samozřejmě to neznamená, že když je doporučené množství káv denně 30 a vy jich jednou připravíte 40, tak se Vám kávovar okamžitě rozbije, ale je důležité si nadefinovat dlouhodobý průměr. Pokud víte, že má Vaše kancelář 10 zaměstnanců a polovina z nich si ráda připraví 2 až 3 kávy denně, tak Vám bude stačit kávovar se střední zátěží, kam můžeme zařadit modely JURA E8 ve stříbrném nebo JURA E80 v černém provedení. Jedná se o velice oblíbený model, který dokáže připravit celou škálu různých druhů kávových nápojů.

                                                       

Pro větší kanceláře, kde je spotřeba kávy o něco vyšší, doporučujeme modely JURA WE6 nebo JURA WE8. Jedná se již o profesionální kávovary, u kterých výrobce nabízí exkluzivní prodlouženou záruku na 25 měsíců nebo 16 000 káv. A to i při nákupu na firmu! Oba modely disponují velkou vodní nádržkou o objemu 3 l, zásobníkem zbytků až na 25 porcí káv a velkokapacitním zásobníkem na kávová zrna o obsahu 500 g. To vše přispívá k tomu, že se o kávovar nebudete muset tolik starat. Další předností těchto modelů je propojení na Váš telefon či tablet pomocí aplikace JURA Coffee App nebo JURA Connect App, díky kterým si budete moct nastavit vlastní nápoje i sledovat statistiky připravených káv nebo údržbu přístroje. Vše jednoduše a od stolu.

Za shlédnutí zaručeně stojí novinky pro rok 2018 - profesionální kávovary JURA X6 a JURA X8, které nabízejí celou řadu výhod a individuálního rozšíření. 

Pro snadnou, a ne tak častou údržbu jsou modely JURA X6 a JURA X8 vybaveny velkou nádržkou na vodu o objemu 5 litrů, velkou nádobkou na zrnkovou kávu (500 g) i velkou odpadní nádobkou (500 g). Veškeré ovládací prvky je možné uzamknout a předejít tak neodbornému zacházení s přístrojem, jeho nežádoucímu přeprogramování nebo nechtěné aktivaci. Díky uzavíracímu systému, kterým jsou vybaveny jak nádobka na vodu, tak i zásobník na zrnkovou kávu, budete mít přehled o tom, kolik kávy se spotřebovalo. Nebo můžete jednoduše delegovat starost o kávovar na vybraného zaměstnance a Vy budete vše sledovat z pohodlí své kanceláře na tabletu nebo chytrém telefonu. Stačí si stáhnout aplikaci JURA Connect App nebo JURA Coffee App Professional.

Kávovary můžete navíc rozšířit o doplňkové sady jako je zvětšený zásobník na zrnkovou kávuohřívač šálků, chladnička na mléko nebo sada pro odvod tuhého i tekutého odpaduTyto dva profesionální kávovary jsou zkrátka stejně individuální jako Vaše požadavky!

        

2/ Toužíte po kávovaru, který Vám bezchybně připraví Váš oblíbený černo-černý mok nebo preferujete i mléčné variace?

Specialistou na kávovou klasiku v podobě espressa nebo ristretta je kávovar JURA WE6 a JURA X6, který dokonce nabízí možnost nastavení různých stupňů teploty horké vody, což se hodí pro přípravu černého a zeleného čaje. Profesionálně však dokáže připravit i plnou konvici kávyPostačí předem navolit, kolik káv do konvice chcete připravit a poté kdykoli přijdete a konvici s kávou připravíte stisknutím jednoho tlačítka. Pokud však toužíte po mléčných specialitách typu cappuccino, latte macchiato, jsou pro Vás ideální volbou kávovary JURA E8 / E80, JURA WE8 nebo JURA X8. Tyto modely dokáží připravit všechny nápoje stiskem jednoho tlačítka (OneTouch technologie). Navíc disponují výškově nastavitelnou výpustí pro přípravu kávovo – mléčných nápojů, a to až do výšky 153 mm, takže se tam vejde i vysoká sklenice na latte macchiato. Model JURA X8, který dokáže připravit i konvici s kávou jedním stiskem a 2 mléčné speciality najednou, navíc disponuje funkcí automatického čištění mléčných cest, takže se nemusíte téměř o nic starat.

Díky unikátní JURA technologii jemné mléčné pěny si nadýchanou pěnu jako od baristy připravíte u všech těchto kávovarů stisknutím jednoho tlačítka. Kávovary JURA jsou právě proto vybaveny oddělenými komorami, ve kterých je mléko zpěněno hned dvakrát, to napomůže k tomu, že velké vzduchové bubliny popraskají, pěna se zpevní a stane se tak extrémně jemná. Tři bary ve výpusti trysky navíc zaručí to, že se pěna do šálku naleje pomalu a rovnoměrně. Zkrátka lahodné cappuccino pro Vaše zaměstnance během chvilky.

 

3/ Za design si připlatíte…

Ne, že by ostatní kávovary byly ošklivé, to rozhodně říct nechceme a ani nemůžeme, ale pokud toužíte po Ferrari mezi kávovary, podívejte se na model JURA IMPRESSA Z6 ALUMINIUM, který se pyšní luxusním hliníkovým provedením čelního a horního panelu.

Tím ovšem výčet jeho předností nekončí. I tento model je schopný připravit Vaši oblíbenou kávu jako proškolený barista v kavárně. Snadná však není jen příprava kávy, ale také údržba. Model JURA Z6 jako jeden z mála disponuje funkcí automatického čištění mléčných cest. Stačí naplnit nádobku vodou, do které přidáte určené množství JURA Cappuccino čističe. O vše ostatní se již postará kávovar sám, a to včetně konečného propláchnutí čistou teplou vodou.

Jedná se o ideální kávovar do středních kanceláří, kde se připravuje do 30 -ti káv denně.

                  

Všechny výše zmíněné modely kávovarů JURA se pyšní pulsním propařením kávy pomocí technologie P.E.P.©, velkým a intuitivně ovládaným displejem, který je k dispozici i v českém jazyceOneTouch technologií (příprava všech kávových specialit stiskem jednoho tlačítka), AromaG3 mlýnkem, který zaručuje ideální pomletí kávových zrn a to vždy čerstvě a přesně podle zvolené hrubosti, velkou spařovací jednotkou, která dokáže připravit i 2 silná espressa najednou a inteligentními Smart filtry, díky kterým není třeba odvápňovat. Čip ve filtru sám sleduje své skutečné opotřebení a nahlásí potřebu výměny. V neposlední řadě je třeba zmínit důraz na hygienu, který společnost JURA na všechny své kávovary vynakládá. Modely WE6 i WE8 dokonce splňují přísné podmínky HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points), které jsou na určitých pracovištích přímo vyžadovány.

Kávovary JURA představují to nejlepší pro Vaši kancelář!