Ideální kávovar pro domácnost

Kávovary, kam se podíváte. Ke konci loňského roku se výrobci kávovarů předháněli, kdo bude více vidět v reklamních spotech, v časopisech a který Vás zaujme co nejnižší cenou. Bohužel nic z toho není zárukou toho, že budete s kávovarem ve výsledku spokojeni.

My věříme švýcarské kvalitě, a proto Vám doporučíme sice o něco dražší, ale o to s větší péčí vyrobené kávovary JURA, které jsou již po mnoho let zárukou kvality a precizního zpracování. Vybrat si můžete ze široké škály modelů. Mezi naše favority pro přípravu kávy v domácím prostředí jsou JURA E8 / E80, které se liší pouze v barevném provedení čelního panelu nebo luxusní top varianta v modelu JURA Z6 Aluminium.

                                        

Všechny tyto kávovary mají jednoduché OneTouch ovládání, což znamená, že si kávové speciality od espressa po latte macchiato dokážete připravit stiskem jednoho tlačítka. Tak snadné, tak pohodlné, a to vše z pohodlí domova.

Dalším společným rysem je AromaG3 mlýnek, díky kterému je zajištěno ideální pomletí kávových zrn. Ta jsou namleta VŽDY ČERSTVĚ A PŘESNĚ PODLE VÁMI NASTAVENÉ JEMNOSTI. Již nikdy se Vám tak nestane, že si připravíte čerstvou kávu ze směsi, která byla namleta několik dní předem tak, jak tomu bývá u některých jiných výrobců. Výhodou je zároveň fakt, že jsou tyto mlýnky kovové, a proto se vyznačují malým opotřebením, vysokou odolností a dlouhou životností. 

Inspiraci od nejlepších světových baristů čerpala JURA při vývoji pulsního extrakčního procesu propaření (P.E.P.®), který optimalizuje dobu extrakce a umožňuje, aby i krátké kávové speciality, jako jsou espresso a ristretto, byly připravovány s intenzitou a širokou škálou aroma jako nikdy předtím.

Rozdíl oproti konkurenci přinášejí kávovary JURA také v podobě filtrů CLARIS Smart, které pomocí moderní technologie RFID (Radio-frequency Identification) zajišťují plnou komunikaci mezi kávovarem a filtrem. Kávovar si tak sám hlídá, jak často je filtr používán, automaticky spouští odpovídající režim i upozornění na nutnost výměny. Filtry jsou umístěny přímo ve vodní nádržce a POKAŽDÉ FILTRUJÍ POUZE POŽADOVANOU PORCI, takže tam nikdy nezůstává stát předběžně filtrovaná voda. Navíc díky těmto filtrům nemusíte kávovar odvápňovat! Jejich použití nebylo nikdy jednodušší a spolehlivější.

Zatímco modely JURA E8 a E80 disponují tryskou na cappuccino, JURA Z6 je vybavena systémem automatického přenastavení z mléka na pěnu a možností nastavení individuální teploty mléka i mléčné pěny, a to až v 10 -ti úrovních. Díky tomu se stává EXPERTEM NA MLÉČNÉ SPECIALITY, Vy tak získáte nebývale nadýchanou mléčnou pěnu stiskem jednoho tlačítka a Vaše cappuccino nebo latte macchiato bude jako z kavárny. Navíc si s jeho pomocí dokážete připravit i moderní kávové speciality jako je espresso macchiato a flat white. Obdivovat a vychutnávat si je budete nejen Vy, ale i všechny Vaše návštěvy. JURA Z6 Aluminium Vás uchvátí svou noblesou, špičkovou kvalitou a vysokou výkonností v kompaktním provedení. Vlastní nadefinované kávové speciality si můžete libovolně označit a uložit na úvodní obrazovku. Fantazii se meze nekladou. Navíc tento model disponuje funkcí automatického čištění mléčných cest. Stačí naplnit nádobku vodou, do které přidáte určené množství JURA Cappuccino čističe. O vše ostatní se již postará kávovar sám, a to včetně konečného propláchnutí čistou teplou vodou.

Ať už si vyberete kterýkoli model, plně automatické kávovary JURA charakterizuje dlouhodobá životnost, jedinečné provedení, pohodlné ovládání a v neposlední řadě také potěšení z dokonalých výsledků při přípravě Vašeho oblíbeného kávového nápoje. S nimi chybu rozhodně neuděláte.