Čištění je nedílnou součástí péče o kávovar

Správné čištění je nedílnou součástí péče o kávovar. Odměnou za čas strávený při údržbě Vám bude nejen výtečná káva té nejlepší chuti, ale zároveň i prodloužená životnost Vašeho automatického kávovaru. Rozhodně se nejedná o žádnou vědu, které byste se měli obávat – veškeré programy jsou nastaveny tak, aby Vás jimi kávovar intuitivně provedl a na konci cesty Vás čekal čistý přístroj a dokonalý požitek z Vaší oblíbené kávy.

Káva je z 98 % tvořena vodou. Proto je její kvalita tolik důležitá, a proto společnost JURA vyvinula filtrační patrony JURA CLARIS, které tvrdou vodu změkčují, dokáží absorbovat nežádoucí látky a chrání kávovar před vznikem vodního kamene. Filtry jsou umístěny přímo ve vodní nádržce a pokaždé filtrují pouze požadovanou porci, takže nedochází k tomu, že by v nádržce stála předem přefiltrovaná voda.

Při používání nové generace filtrů JURA CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart navíc není nutné odvápňovat. Složení uvnitř filtru nejen likviduje škodlivé látky (chlór, stopy těžkých kovů), zachovává v ní užitečné minerály a fluoridy, a tím optimalizuje vodu pro výslednou chuť kávy jako ostatní filtry, ale zároveň disponuje funkcí, která dokáže plně stabilizovat obsah uhličitanu vápenatého ve vodě. Systém zanesený vodním kamenem zpomaluje proces ohřívání, čímž dochází k větší spotřebě energie, ale zároveň může způsobit až poruchu kávovaru. Vodní kámen má také negativní vliv na samotnou chuť kávy. Malé množství uhličitanu vápenatého je důležité, ale při větším množství už dodává vodě nepříjemnou pachuť, díky které se nemůže kávové aroma plně rozvinout. Výsledkem používání filtrů je, že vodní kámen se i při časté přípravě páry nevytváří a cesty vodního systému jsou aktivně chráněny před ucpáním.

Filtry JURA CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart jdou ještě o krůček dál. Použitá technologie RFID (Radio-freqency Identification = identifikace založená na rádiové frekvenci) zajišťuje plnou komunikaci mezi automatickým kávovarem a filtrem. Kávovar samotný zaznamenává, zda a jak často je filtr používán a automaticky spouští odpovídající režim. Pokud dochází k vyčerpání dané kapacity, přístroj na blížící se výměnu filtru sám upozorní. Takže zatímco jiné filtry požadují výměnu vždy po průtoku určitého množství vody (např. po filtraci 50 litrů) nebo po uplynutí fixně daného období (např. po 2 měsících užívání), nové vodní filtry CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart měníte vždy podle jejich skutečného opotřebení.

V případě, že přeci jen potřebujete kávovar odvápnit, použijte JURA 2- fázové odvápňovací tablety, které vápník šetrně odstraňují a zároveň kávovar nepoškozují.  Odvápňovací tablety mají optimalizovanou dobu rozpouštění, kdy během 20minutového procesu dojde k účinnému odvápnění ve dvou fázích. V první fázi dochází k odstranění veškerých pozůstatků vápníku, v průběhu druhé fáze pak dochází k ošetření fluidního systému a vytvoření dlouhodobé protikorozní ochrany pro rozvody a termoblok. Pro správný průběh odvápňovacího programu se doporučuje nechat zcela rozpustit 3 tablety v 0,6 l teplé vody (cca 40-60 °C).

JURA klade dlouhodobě důraz na ekologickou šetrnost a úsporné hospodaření se zdroji a energiemi. Proto jsou originální odvápňovacích tablety vyráběny výhradně s bezfosfátovou recepturou. Optimalizovaná receptura zaručuje hygienu s certifikací TÜV současně se šetrností k životnímu prostředí a vysokou kvalitou připravené kávy.

 

Hledáte způsob, jak se jednoduše zbavit mastnoty a zbytků kávy od spařovací jednotky až po kávovou výpusť? Našli jste. Řešením jsou JURA 2- fázové čistící tablety, které díky speciálním účinným látkám ochrání potřebné části přístroje od zbytků kávy a tuku na dlouhou dobu. To vše spuštěním propracovaného programu, který funguje ve dvou fázích. V první fázi dochází k uvolnění mastnoty a nežádoucích částic ve spařovací jednotce a sítku. To vše za pomoci ohřáté vody (80 °C), díky které se komponenty propláchnou zevnitř i zvenku. V následující fázi pak dochází ke zmíněné ochraně proti usazování. Postupně se rozpouštějící tablety zajistí nejen účinné čištění, ale i dlouhotrvající ochranu.

 

JURA technologie jemné pěny vytváří hustou mléčnou pěnu s jemnou strukturou, která každé Vaše sousto změní v nezapomenutelný chuťový zážitek. Můžete si tak vychutnat kávové speciality jako latte macchiato, cappuccino, espresso macchiato nebo flat white ve vynikající kvalitě. Abyste si pokaždé mohli vychutnat kávové speciality skvělé chuti, vyvinula společnost JURA čistič mléčných cest. Čistič spolu s automatickým čistícím programem efektivně odstraní zbytky usazeného mléka a další nečistoty. Tím je zaručena správná čistota a hygiena mléčného systému a Vy si tak vždy můžete připravit lahodně jemnou a vzdušnou mléčnou pěnu bez strachu ze zalepení trysek nebo zacpání celého systému.

 

A naše doporučení na závěr? Používejte vždy originální přípravky pro údržbu. Jejich chemické složení je přesně takové, jaké má pro daný přístroj být a nedochází tak k poškození jednotlivých použitých komponentů. Jsou vyzkoušené, testované a vyrobené přímo na míru. Jedině s nimi budete mít jistotu toho, že bude o Váš kávovar 100 % postaráno. S JURA výrobky pro údržbu je péče o Váš kávovar stejně snadná jako příprava Vaší oblíbené kávové speciality.