Často kladené otázky a odpovědi - KÁVOVARY ENA

Chybí vám nějaké téma, které vás ohledně kávovarů Jura ENA zajíma, v našich Často kladených otázkách? Napište nám, my vám odpovíme!

Srovnávací tabulka vlastností kávovarů JURA ENA

Čím se liší modely Jura ENA 3 a ENA 5?
Kávovar Jura ENA 5 je navíc vybaven automatickým cappuccinátorem. Tedy zařízením, které Vám snadno, pohodlně a zcela automaticky napění mléčnou pěnu pro latte či cappuccino. Ena 5 má navíc také otočnou kávovou výpusť pro 1 či 2 espressa a tím se lépe přizpůsobí Vašemu šálku. V základním balení je také čistící roztok pro Cappuccinátor. Poslední rozdíl je v dostupných barvách a povrchovém provedení.

Kde mohu zakoupit kávovar Jura ENA?
Nejpohodlnější způsob nákupu je zakoupení přístroje ve AUTORIZOVANÉM OBCHODĚ www.shop-jura.cz. Objednaný přístroj Vám bude doručen zpravidla do 2 dní. Samozřejmostí je naše plná servisní a zákaznická podpora.

Má kávovar Jura ENA české menu?
Ano, všechny modely ENA jsou vybaveny kompletně českým menu. Samozřejmostí je také velmi podrobný tištěný návod v českém jazyce a servisní registrační karta pro ČR. Pokud Váš přístroj nemá české menu nebo je neumíte nastavit, kontaktujte Vašeho prodejce.

Kde najdu nejbližší servisní místo pro případ závady?
V případě závady Vám stačí pouze kontaktovat naši servisní linku. Tím Vaše starosti končí… Zpravidla následující den si u Vás kávovar vyzvedne náš kurýr a opravený Vám jej během několika dní dopraví zpět k Vám. Po dobu opravy nabízíme možnost zapůjčení náhradního kávovaru.

Je potřeba vyjímat a čistit spařovací jednotku či jiné díly kávovaru ENA?
Ne. Váš kávovar ENA je vybaven automatickými čistícími programy, které se postarají o údržbu přístroje při každém zapnutí i vypnutí. Díky tomu není třeba spařovací jednotku dodatečně čistit.

Kde mohu další informace o kávovarech ENA?
Nejjednodušší způsob je naše služba Jura Callback. Zanecháte nám Váš kontakt a my se s Vámi telefonicky spojíme v čase, který Vám vyhovuje. Naši specialisté Vám pak rádi zodpoví veškeré Vaše otázky.

Je třeba dělat odvápňování u kávovarů ENA?
Kávovary Jura Ena mají možnost užití filtračních patron Claris. Ty zajistí dokonalé změkčení vody a zabrání vnikání vodního kamene do Vašeho kávovaru. Díky tomu již není třeba provádět odvápňování. Výsledkem bude také mnohem chtutnější káva, připravená z měkké vody. Pokud se rozhodnete filtry Claris nepoužívat, pak Vás kávovar zcela automaticky vyzve k provedené odvápnění a to v závislosti na tvrdosti používané vody. Vlastní dekalcifikace pak proběhne zcela automaticky (na Vás je pouze příprava dekalcifikačního roztoku - používají se rychle rozpustné tablety Jura).

Jaké má kávovar Jura ENA rozměry?
Kávovary Jura ENA jsou v současné době nejmenšími plně automatickými kávovary na světě. Přístroje jsou široké pouze 23,8cm. Výška je 36cm a přístroj je 44,5cm hluboký.

Mohu použít také mletou kávu?
Ano, kávovary Ena mají možnost použití mleté kávy. Tato volba se zpravidla užívá při požadavku na bezkofeinovou kávu. Vždy je ale lepší dát přednost kávě zrnkové. Kávovary Ena mají vestavěný mlýnek, který vždy pomele čerstvou dávku kávy.

Umí některý z kávovarů JURA ENA připravit cappuccino zcela automaticky pouhým stiskem tlačítka?
Ano, JURA ENA9 umí připravit nejen cappuccino, ale i Latte pouhým stiskem tlačítka bez nutnosti pohybu šálkem.

Je systém napěňování mléka u kávovarů JURA ENA5, ENA7 a ENA9 shodný?
Kávovary JURA ENA5 a ENA7 využívají stejný způsob automatického napěnění mléka. Kávovar JURA ENA9 využívá nové revoluční technologie Fine Foam. Výsledkem je ještě jemnější a dokonale hustá mikropěna.