11 důvodů, proč zvolit kávovar JURA

Znáte? Neznáte? Nevadí – společně se na všech 11 důvodů, proč zvolit právě kávovar JURA, podíváme.

1/ KVALITA BEZ KOMPROMISU

Od vývoje kávovaru až po připravenou kávu používá společnost JURA nejpřísnější normy švýcarské kvality. Zabývají se systémy dokonalé filtrace vody, výrobou těch nejkvalitnějších mlýnků s vysokou životností i vývojem jedinečné variabilní spařovací jednotky. Jednotlivé součásti kávovarů se začínají sériově vyrábět teprve poté, co projdou přísnými testy.

 

2/ TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU

Společnost JURA vyrábí výhradně automatické kávovary, a díky tomu soustředí veškerou svou pozornost na inovace a neustálé vylepšování celkové nabídky. V celkovém sortimentu však nenajdete pouze kávovary, ale také doplňkové příslušenství, produkty k údržbě i vlastní ve Švýcarsku praženou kávu.

 

3/ JEDINEČNÝ DESIGN

Výrazné, čisté rysy ve spojení s kvalitními použitými materiály tvoří jedinečný design kávovarů JURA, který je i přes různé inovace naprosto rozpoznatelný již celou řadu let. Oslovuje i odborné poroty po celém světě, a proto pravidelně získává uznávaná designová ocenění jako je Red Dot Design Award nebo iF Design Award.

JURA ENA 8

 

4/ VŽDY ČERSTVÁ KÁVA

Součástí každého kávovaru JURA je zásobník na kávu, který je opatřen aroma krytem – víkem zabraňujícím vyprchání aroma kávy. Kávovar vás navíc včas upozorní na docházející kávová zrna. Mlýnek pomele vždy jen množství zrn potřebné k přípravě zvoleného nápoje, a tak je připravená káva vždy čerstvá. Stupeň pomletí a stejně tak i množství kávy a vody si můžete ručně upravit podle individuálních preferencí i během samotné přípravy.

 

5/ JEDNODUCHÁ PŘÍPRAVA NÁPOJŮ

Zcela intuitivní a snadné ovládání – tím se vyznačují automatické kávovary JURA. Jednoduše si tak připravíte rozmanité kávové nápoje od klasického espressa, po módní mléčné speciality jako je flat white nebo latte macchiato, a to u většiny kávovarů stiskem jednoho jediného tlačítka – ONE TOUCH. Každý nápoj si navíc můžete upravit i během samotné přípravy podle svých vlastních preferencí.

 JURA Z6

 

6/ NEJMODERNĚJŠÍ OVLÁDÁNÍ

Pojmenujte si své předdefinované nápoje, přiřaďte jim libovolný obrázek a příště si už jen svůj oblíbený nápoj připravte klepnutím na tlačítko v aplikaci chytrého telefonu nebo tabletu. Zdá se Vám to jako sci-fi? Plně automatické kávovary JURA vybavené technologií Smart Connect tuto možnost ovládání nabízejí. Příprava kávy tak získává naprosto nový rozměr.

JURA smart connect

 

7/ INTELIGENTNÍ SPAŘOVACÍ JEDNOTKA

Spařovací jednotka je jednou z nejdůležitějších součástí každého kávovaru. Kávovary JURA jsou vybaveny variabilní spařovací jednotkou (5–16 g), která díky svému inteligentnímu designu vytváří dokonalý tlak a optimální podmínky pro spaření. Připravit si tak můžete i dva nápoje během jedné přípravy, a to vždy v té nejvyšší kvalitě. Inteligentní systém předspaření (I.P.B.A.S.®) navíc umožní plné rozvinutí aroma a maximum chuti.

 

8/ EPSRESSO JAKO OD BARISTY

Revolucí v procesu přípravy kávy je impulzní extrakční proces (P.E.P.©). Ten optimalizuje dobu extrakce, během které je horká voda protlačována čerstvě pomletou kávou. Tím je zaručeno maximální aroma i u krátkých kávových nápojů jako je ristretto a espresso.

JURA Z6

 

9/ CHYTRÝ SYSTÉM FILTRACE VODY

Kávovary JURA jsou vybaveny vodními filtry CLARIS, které zajišťují perfektní kvalitu vody. Chrání kávovar před vznikem vodního kamene a zároveň zbavují vodu látek, které mají vliv na výslednou chuť a vůni. Pro optimální využití výhod filtru přišla společnost JURA s technologií Inteligentního vodního systému (I.W.S. ®), který umožňuje automatickou detekci filtru v nádobě na vodu. Za použití technologie RFID dochází ke vzájemné komunikaci mezi filtrem a kávovarem, a proto měníte filtr až podle jeho skutečného opotřebení.

 

10/ LAHODNÁ MLÉČNÁ PĚNA

Technologie jemné mléčné pěny mění mléčné speciality v nezapomenutelný chuťový zážitek. Trysky vyrábějící mléčnou pěnu disponují dvěma oddělenými komorami. V těch je mléko zpěněno hned dvakrát, a proto bubliny popraskají, pěna se zpevní a stane se extrémně jemná. Tři bary ve výpusti trysky navíc zaručí to, že se pěna do šálku nalije pomalu a rovnoměrně. Díky tomu si i doma dokážete připravit mléčnou specialitu jako od baristy.

JURA E8

 

11/ SNADNÁ A POHODLNÁ ÚDRŽBA

Údržba kávovaru a hygiena při práci s mlékem, kávou a vodou jsou klíčem k udržení vysoké kvality kávy. Integrované programy čištění společně s originálními čistícími produkty, navrženými přesně podle potřeb kávovarů JURA, zaručují maximální hygienu s certifikací TÜV a současně se šetrností k životnímu prostředí.